מכללה להנדסאים

מכללה להנדסאים

ישנם תעשיות טכניות רבות המתפתחות ללא הרף. ידיים מקצועיות נדרשות בכל התחומים, אך הנדסאים, ייצור, לוגיסטיקה והנדסאים אחרים מבוקשים ביותר. אנשים אלה עוברים בדרך כלל שנתיים של הכשרה לפני שהם מקבלים את תעודת ההנדסאי שלהם מהמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע–מהט. זהו משרד החינוך והמכללה בה סיים הסטודנט.

מכללה להנדסאים: הגדרת המקצוע

הנדסאים הם אנשי מקצוע בתחום הטכנולוגיה שהוכשרו לנהל, לתחזק, להפעיל ולבנות ציוד טכנולוגי ומכונות לתעשיות ומפעלים שונים. ישנם תפקידים רבים בהנדסאי.

סוגים שונים של הנדסאים: מגוון תוכניות למכללה להנדסאים

יש הרבה מכללה להנדסאים מגמות. אלה מפורטים על ידי מהט ומתייחסים ישירות לעיסוקים שונים בענף. להלן המגמות הנוכחיות בביקוש:

בניין: התלמידים לומדים על תכנון, הקמה ותפעול של מבנים בהתאם לחוקים. הם גם מיומנים בשימוש בשיטות חישוב, תוכנות לציור והדמיה, כמו גם כלי ניהול בנייה.

חשמל: מסלול זה מלמד אותך כיצד להתקין, לתחזק ולתקן מערכות חשמל. דרגת הרישיון הגבוהה ביותר ניתנת למעקב אחר בוגרי תעשיית החשמל.

תעשיית הקורס וההנהלה מלמדת את התלמידים כיצד לנהל ביעילות ולהרוויח כסף במגזר התעשייתי. ישנן מגמות התמחות רבות, כגון ייצור, שיווק, לוגיסטיקה ותיירות.

תוכנה: קורס זה ילמד אותך כיצד לתכנת יישומי אינטרנט ונייד. בוגרי מסלול משלבים טכנולוגיה גבוהה בתפקידיהם כמתכנתים.

סייבר: המגמה המיוחדת של מסלול התוכנה, המתמקדת באבטחת מידע ובתגובה להתקפות מקוונות על חברות וארגונים.

אדריכלות ועיצוב פנים: מגמה זו משלבת כלים טכניים ויצירתיות. זה מלמד אותנו איך לעצב מבנים שונים. החוק קובע כי יש לקחת בחשבון את העיצוב ואת פנים החללים.

מכשור רפואי: אנשי מקצוע אלה עובדים בטיפול במכשור רפואי בבתי חולים, מרכזים רפואיים וחברות טכנולוגיה.

כימיה: קריירה זו משלבת מדע עם ידע טכני. הבוגרים משולבים בחברות מזון, כימיקלים ותרופות. ישנן אפשרויות מיוחדות רבות זמינות, כולל מעבדה תעשייתית או גרעינית.

קירור ומיזוג אוויר: בעידן זה של טכנולוגיה, אנו לומדים להתקין ולתחזק מערכות קירור הן לתעשייה והן לבית.

מכונות: קורס זה מלמד את התלמידים את המכניקה והטכנולוגיה של הפעלה ובקרה של קווי הרכבה במפעלים או בארגונים. אתה יכול לבחור בין מכטרוניקה או עיצוב וייצור מחשבים (בינה מלאכותית), רכב ואפשרויות אחרות.

עיצוב מדיה חדשה-למד את כלי העיצוב הדרושים לתקשורת דיגיטלית.

כל תחום הנדסאי הוא קריטי להתקדמות הטכנולוגית המודרנית. ההנדסאים משמשים כ" נגן הקישור " בין ההנדסאים לעובדים בענף הייצור. ההנדסאים אחראים על פיתוח ועיצוב טכנולוגי ואילו אנשי הייצור מבצעים את עבודות הבנייה, התפעול והתיקון. התעשייה צומחת בצורך של הנדסאים בכל התחומים ככל שהטכנולוגיה משתפרת.

מה לדעת על מסלול ההכשרה במכללה להנדסאים?

כל תחום הנדסאי דורש הכשרה שונה. ה מהט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע), מאפשר לתלמידים ללמוד ולהתאמן בבתי ספר ובמכללות רבות. לימודי ההנדסאי יכולים להימשך בין שנתיים לשלוש שנים.

הקורסים מתמקדים בלמידה מעשית וטכנית ויאפשרו לתלמידים ללמוד מיומנויות בהן ניתן להשתמש בעבודה מעשית. זאת בניגוד לתואר אקדמי בהנדסאי, המחייב לרכוש ידע תיאורטי ויישומי כאחד. זה לוקח בערך ארבע שנים כדי להשלים. המהט מנפיק תעודת הנדסאי לאחר שהתלמיד קיבל ציון מספק בבחינות הגמר. ניתן ללמוד את הקורסים באחת משלוש דרכים: בוקר, ערב או לימודי בוקר ולילה משולבים.

מהו התוכן הנלמד במכללה להנדסאים?

חקר התוכן תלוי תחום. מוסדות החינוך הרבים מציעים תוכניות למידה הרלוונטיות לתעשייה ולכלכלה. לכל תחום הנדסאי קורסים ברקע מדעי. עם זאת, ישנם קורסים ייחודיים לתחום ההנדסי המסוים הנלמד.

קורסי רקע מדעיים כוללים נושאים כמו מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים. נושאים רבים מכוסים בשיעורי מגמה ספציפיים אלה, כגון הנדסת חשמל. מחקרים אלה מכסים נושאים כמו תורת החשמל, מערכות חשמל, בקרה ורבים אחרים. התלמידים חייבים גם להשלים קורס באנגלית טכנית.

הנדסאים יכולים לבחור לשלב שיעורי מעבדה. סטודנטים יכולים לצבור ניסיון מקצועי באמצעות לימודיהם.

מהם תנאי הקבלה עבור מכללות להנדסאים?

אחד מהתנאים הבאים נדרש כדי להיות זכאי למגמות הנדסאי:

בגרות מלאה

כיתה עוברת ברמה 3 ו -4 רמות באנגלית ובמתמטיקה. בנוסף, תקבל ציון חיובי לעברית (ביטוי שפה, ספרות ו/או שפה) ברמה 2 ומעלה

הנדסאים יצטרכו להיות בעלי תעודת הכנה טכנית

לפעמים, המועמדים צריכים להתראיין באופן אישי.

באזורים מסוימים קיימות בדיקות התאמה לתחומים שונים.

* עולים, תושבים זרים, ואלה מעל 30 יש דרישות קבלה שונות. חלק מהמכללות מציעות גם לוח חריגים.

האם מקבלים תעודה לאחר סיום במכללה להנדסאים?

מוסד הלימוד העניק לסטודנטים תעודות הנדסאי בסיום לימודי ההנדסאי. הם מצטטים את המגמה שלמדו.

התעודה מחייבת את המועמדים לעבור הן בחינות פנימיות והן מבחני ממשל חיצוניים המנוהלים על ידי מהט. עליהם גם להגיש ולהגן על פרויקט הגמר שלהם בפני פאנל ממשלתי.

יש צורך להירשם בפנקס ההנדסאי על מנת לבצע מקצועות מסוימים. רישום זה מעניק הכרה בתעודה. זה חשוב למי שעובד בארכיטקטורה, מגמות בנייה או חשמל. מגזרים מסוימים, כמו בניין או חשמל דורשים רישום ברישום כדי להיות מסוגל לבצע פעולות מקצועיות, כגון חתימה על אישורי עיצוב או ביצוע פעולות מתקן חשמלי. יחידת רישום ההנדסאי והטכנאים של משרד העבודה מטפלת ברישום.

מהן האפשרויות עבודה לאחר לימודי הנדסאי?

לחינוך הנדסאי יתרונות רבים. הנדסאים הם ביקוש מתמיד בגלל מגוון רחב של קריירות זמין בשוק העבודה. הנדסאים מיומנים נחוצים כדי לשמור על קשר עם ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה ותחומי התעשייה.

על פי הכשרתם המקצועית, הנדסאים מוצאים תפקידי מפתח במפעלים ובתעשייה. הנדסת תוכנה, ניהול, אלקטרוניקה, מכונה ובקרה כולם מתאחדים בחברות פרטיות גדולות כמו אינטל. יש גם תוכנית נפרדת זמינה עבור הנדסאים באינטל ו.

שילוב מהנדסי סביבה אפשרי בארכיטקטורה של המגזר הציבורי והפרטי וכן בחברות תכנון עירוני בתוך עיריות ועיריות. מהנדסי ביוטכנולוגיה מועסקים בחברות מזון וחקלאות פרטיות באוסאם, כמו גם במגזר הציבורי מקורות. שילוב של מהנדסי בניין בחברות בנייה ומקרקעין אפשרי. לאחר שנים של ניסיון, הנדסאים עשויים להיות זכאים לקידום לתפקידים ניהוליים שונים.

לפרטים, לחצו כאן: technology.telhai


Posted

in

by

Tags: